Filmowanie z drona

Filmowanie z powietrza cieszy się sporą popularnością.

Bardzo długo filmowanie z lotu ptaka wykorzystywane było przede wszystkim w wysokobudżetowych produkcjach filmowych. Filmowanie z powietrza stało się o wiele prostsze wraz z pojawieniem się dronów, czyli niewielkich, bezzałogowych statków powietrznych. Drony wykorzystywane do nagrywania zdjęć wyposażone są w system stabilizowania obrazu, a także wysokiej jakości kamerę. Ze względów bezpieczeństwa posiadają również GPS, czy też nowoczesne systemy umożliwiające automatyczny powrót do miejsca startu i lądowanie.

FILMOWANIE Z POWIETRZA / ZDJĘCIA Z DRONA

Jakość

Drony

Jakość zdjęć z drona w dużej mierze zależy od parametrów używanego sprzętu, jak i umiejętności operatora. Filmowanie z drona możliwe jest nawet z wysokości 300 m, urządzenie to pozwala ponadto na wykonywanie ciekawych zbliżeń wybranych miejsc i obiektów.

Zdjęcia

Niesamowite ujęcia

Zdjęcia z drona pojawiają się w licznych reklamach, teledyskach i filmach, również fabularnych. Statki bezzałogowe sprawdzają się doskonale przy rejestrowaniu imprez masowych, takich jak na przykład festiwale, wydarzenia kulturalne i sportowe.